04 Niedziela Wielkanocna  - Niedziela Dobrego Pasterza  12.05.2019roku

 

W tą niedzielę w sposób szczególny modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne dlatego zachęcamy dziś do włączenia się w dzieło modlitewne Wyproś i Ocal Powołanie. Chodzi o podjęcie się modlitwy za jedną osobę powołaną do naszej Prowincji na jakiś czas. Można podjąć się takiej modlitwy na czas 1 miesiąca, pół roku lub cały rok. Codziennym zobowiązaniem jest  modlitwa o powołania  i 1 dziesiątka różańca. Na dziś trwa na takiej modlitwie około 100 osób i to dzięki temu wierzymy, że mamy powołania. Dlatego zachęcamy również Was do włączenia się w to dzieło; może nie na cały roku, czy pół roku, chociaż na miesiąc - bo każda modlitwa dla takich osób jest cenna i ważna.

                              Modlitwa o nowe powołania do naszej Prowincji

Ojcze, wejrzyj na naszą Prowincję i obdarz ją świętymi i licznymi powołaniami. Przez Twojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę, prosimy prowadź i chroń tych, którego powołujesz. Daj im odwagę do wielkodusznej odpowiedzi na wezwanie: Pójdź za mną. Oddalaj od nich zniechęcenie i niepewność; obdarz pragnieniem miłowania Ciebie ponad wszystko i gotowością do podjęcia życia w Zakonie franciszkańskim. Zachowaj ich od zła, które mogłoby zniweczyć to powołanie i użycz im łaski wytrwałości w godzinie próby.

Postaw na ich drodze świadków Ewangelii, którzy pomogą im wzrastać i bezgranicznie Tobie zaufać. Ich rodzicom daj łaskę zrozumienia jak wielkim darem jest ofiarować Tobie swego syna i napełnij ich serca pokojem.

Niech Twój Święty Duch spocznie na wszystkich ich bliskich, a ich samych niech prowadzi aż do wypełnienia Twoich świętych zamiarów. Amen.

Maryjo, Matko powołań, módl się za nimi ! 

Św. Franciszku z Asyżu, módl się za nimi ! 

Św. Maksymilianie Kolbe, módl się za nimi !