Woreczek ryżu 2019

Rozpoczęliśmy ogólnopolską zbiórkę środków finansowych na zakup żywności i potrzebnych rzeczy dla głodnych i niedożywionych dzieci i dorosłych w Kenii i Ekwadorze. Akcja dobroczynna „Woreczek ryżu” zainicjowana przez Wspólnotę Duszpasterstwa Akademickiego Porcjunkula przy klasztorze Franciszkanów w Poznaniu, od ośmiu lat pomaga przeżyć kilkuset dzieciom, będących podopiecznymi misjonarzy franciszkańskich.
W krajach rozwijających się, czyli tzw. krajach Trzeciego Świata dylematem matki jest to, czy rodzina w ogóle będzie miała co zjeść danego dnia. Najczęściej posiłek jest tylko raz dziennie i składa się z ryżu, albo fasoli, kukurydzy z jakimś warzywem. Mięso spożywane jest rzadko, przy specjalnych okolicznościach czy świętach… W okresie suszy nie starcza nawet na jeden posiłek dziennie. Co wtedy zrobić?

Do akcji wkraczają nasi misjonarze, którzy pod opieką mają sierocińce, szkoły, ośrodki zdrowia, itd. Dlatego wspólnie z Fundacją „Tworzyć Miłością„ wychodzimy z inicjatywą pomocy osobom dotkniętym głodem, lub niedożywieniem w Kenii i Ekwadorze. Sezonowe programy pomocy nie zaspokoją głodu przez cały rok. Dlatego oprócz intensywniejszego nagłaśniania problemu w okresie Wielkiego Postu, chcemy promować zbiórkę przez okrągły rok.

Wpłat pieniężne można dokonać na konto:

Franciszkański Sekretariat Misyjny

Bank PEKAO S.A. 1/O w Gdyni

76 1240 1239 1111 0000 1643 7506

z dopiskiem: „Woreczek ryżu”

lub przez platformę Pomagam.pl

Inną forma pomocy jest także  wysyłanie  jak największej liczby SMS-ów charytatywnych o treści DARna nr 72052 (koszt jednego sms-a 2.46zł z VAT) – usługa aktywna od 6 marca do 30 maja 2019r.