Informacje na czas wakacji.

Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Świętych  w naszym kościele. Nie będzie  Mszy Świętej o godz. 16.00. Pozostałe godziny bez zmian .

Biuro parafialne będzie czynne w czwartek od godz. 16.00 do 17.00.

Nie ma też dyżurów Spowiedzi Świętej od wtorku do piątku od godz. 10.00 do 12.00.

Spowiadamy jedynie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.00.

 

 

 

 

 

04 Niedziela Wielkanocna  - Niedziela Dobrego Pasterza  12.05.2019roku

 

W tą niedzielę w sposób szczególny modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne dlatego zachęcamy dziś do włączenia się w dzieło modlitewne Wyproś i Ocal Powołanie. Chodzi o podjęcie się modlitwy za jedną osobę powołaną do naszej Prowincji na jakiś czas. Można podjąć się takiej modlitwy na czas 1 miesiąca, pół roku lub cały rok. Codziennym zobowiązaniem jest  modlitwa o powołania  i 1 dziesiątka różańca. Na dziś trwa na takiej modlitwie około 100 osób i to dzięki temu wierzymy, że mamy powołania. Dlatego zachęcamy również Was do włączenia się w to dzieło; może nie na cały roku, czy pół roku, chociaż na miesiąc - bo każda modlitwa dla takich osób jest cenna i ważna.

                              Modlitwa o nowe powołania do naszej Prowincji

Ojcze, wejrzyj na naszą Prowincję i obdarz ją świętymi i licznymi powołaniami. Przez Twojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę, prosimy prowadź i chroń tych, którego powołujesz. Daj im odwagę do wielkodusznej odpowiedzi na wezwanie: Pójdź za mną. Oddalaj od nich zniechęcenie i niepewność; obdarz pragnieniem miłowania Ciebie ponad wszystko i gotowością do podjęcia życia w Zakonie franciszkańskim. Zachowaj ich od zła, które mogłoby zniweczyć to powołanie i użycz im łaski wytrwałości w godzinie próby.

Postaw na ich drodze świadków Ewangelii, którzy pomogą im wzrastać i bezgranicznie Tobie zaufać. Ich rodzicom daj łaskę zrozumienia jak wielkim darem jest ofiarować Tobie swego syna i napełnij ich serca pokojem.

Niech Twój Święty Duch spocznie na wszystkich ich bliskich, a ich samych niech prowadzi aż do wypełnienia Twoich świętych zamiarów. Amen.

Maryjo, Matko powołań, módl się za nimi ! 

Św. Franciszku z Asyżu, módl się za nimi ! 

Św. Maksymilianie Kolbe, módl się za nimi ! 

 

Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym.

Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją.

Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

 

 

 

 

 

 

 

Woreczek ryżu 2019

Rozpoczęliśmy ogólnopolską zbiórkę środków finansowych na zakup żywności i potrzebnych rzeczy dla głodnych i niedożywionych dzieci i dorosłych w Kenii i Ekwadorze. Akcja dobroczynna „Woreczek ryżu” zainicjowana przez Wspólnotę Duszpasterstwa Akademickiego Porcjunkula przy klasztorze Franciszkanów w Poznaniu, od ośmiu lat pomaga przeżyć kilkuset dzieciom, będących podopiecznymi misjonarzy franciszkańskich.
W krajach rozwijających się, czyli tzw. krajach Trzeciego Świata dylematem matki jest to, czy rodzina w ogóle będzie miała co zjeść danego dnia. Najczęściej posiłek jest tylko raz dziennie i składa się z ryżu, albo fasoli, kukurydzy z jakimś warzywem. Mięso spożywane jest rzadko, przy specjalnych okolicznościach czy świętach… W okresie suszy nie starcza nawet na jeden posiłek dziennie. Co wtedy zrobić?

Do akcji wkraczają nasi misjonarze, którzy pod opieką mają sierocińce, szkoły, ośrodki zdrowia, itd. Dlatego wspólnie z Fundacją „Tworzyć Miłością„ wychodzimy z inicjatywą pomocy osobom dotkniętym głodem, lub niedożywieniem w Kenii i Ekwadorze. Sezonowe programy pomocy nie zaspokoją głodu przez cały rok. Dlatego oprócz intensywniejszego nagłaśniania problemu w okresie Wielkiego Postu, chcemy promować zbiórkę przez okrągły rok.

Wpłat pieniężne można dokonać na konto:

Franciszkański Sekretariat Misyjny

Bank PEKAO S.A. 1/O w Gdyni

76 1240 1239 1111 0000 1643 7506

z dopiskiem: „Woreczek ryżu”

lub przez platformę Pomagam.pl

Inną forma pomocy jest także  wysyłanie  jak największej liczby SMS-ów charytatywnych o treści DARna nr 72052 (koszt jednego sms-a 2.46zł z VAT) – usługa aktywna od 6 marca do 30 maja 2019r.