Święto Świętej Rodziny   30.12.2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 18.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku. 

3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w porządku niedzielnym. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

4. W środę, 2 stycznia 2019r. rozpoczynamy wizytę duszpasterska w naszych domach. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

 

2 stycznia (środa) - Pl. Konst. 3 Maja 3, m. 1-72 (1-3 klatka),

3 stycznia (czwartek) - Pl. Konst. 3 Maja 3, m. 73 - 96 (4 klatka), ul. Jasna 1 i ul. Jasna 3 ( 1 i 2 klatka )

4 stycznia (piątek) – ul. Jasna 3 ( 3 klatka ), ul. Jasna 5 i ul. Kętrzyńskiego 5

5 stycznia (sobota) – ul. Kętrzyńskiego 7 ( klatka 1–3 ) i ul. Kętrzyńskiego 9, m. 1 – 28 ( 1 klatka)

 

Kolędę od poniedziałku piątku rozpoczynamy o godz. 16.00,  w sobotę  o godz. 15.00.

Podczas trwania kolędy nie będzie czynna kancelaria parafialna. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać w zakrystii. W czasie  kolędy dyżur spowiedzi świętej będzie tylko przed Mszą św. o godz. 8.00 i 18.00.

W tym roku kolęda na ul. Towarowej odbędzie się na zaproszenia. Osoby które chciałyby odwiedzin kapłana proszę o zgłaszanie się do zakrystii do 10 stycznia 2019 roku. Po tym terminie podamy dzień odwiedzin duszpasterskich.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych w domach. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy natomiast na sobotnią Mszę Świętą o godz. 8.00 i na nabożeństwo.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych.

7. Koncert Betlejem w Polsce będzie w Amfiteatrze w Ostródzie 11 stycznia 2018 roku. Można zapisać się na bilety lub zakupić bezpośrednio na stronie www.betlejemwpolsce.pl Dochód przeznaczony jest na budowę Hospicjum dla Dzieci w Olsztynie. Na ten cel wydane zostały specjalne cegiełki w cenie 20 zł i 50 zł z tytułem Ambasador Miłosierdzia. Zachęcamy do ich nabycia w zakrystii.