Ogłoszenia Duszpasterskie   IV Niedziela Adwentu  23.12.2018 r.

1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

2. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty.  Dziś spowiadamy przed każdą Mszą Świętą, jutro w poniedziałek  od godz. 9.00 do 14.00.

3. Jutro, w Wigilię Narodzenia Pańskiego, nie będzie Mszy Świętej roratniej o godz. 6.30 oraz wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 8.00 i na Pasterkę sprawowaną w naszym kościele  o godz. 24.00.  Przed Pasterką i w dzień Bożego Narodzenia nie spowiadamy.

4. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

5. W I dzień Świąt Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.30 i 20.00 (pozostałe godziny Mszy bez zmian). W II dzień Świąt Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym z wyjątkiem godziny 20.00.

 

6. W czwartek 27 grudnia kolejny dzień nowenny gietrzwałdzkiej.

 

7. Informujemy, że wizytę duszpasterską w naszych domach, czyli Kolędę, rozpoczniemy w poniedziałek 2 stycznia 2019r.

 

8.Wszystkim, którzy składali i składają ofiary na Kościół i klasztor  składamy serdeczne podziękowanie. Wszystkich naszych  ofiarodawców i dobrodziejów zapewniamy o stałej pamięci w modlitwie.

 

9. Z tyłu kościoła można nabyć poświęcony opłatek oraz świece Caritas na stół wigilijny.

10. Koncert Betlejem w Polsce będzie w Amfiteatrze w Ostródzie 11 stycznia 2018 roku. Można zapisać się na bilety lub zakupić bezpośrednio na stronie www.betlejemwpolsce.pl Dochód przeznaczony jest na budowę Hospicjum dla Dzieci w Olsztynie. Na ten cel wydane zostały specjalne cegiełki w cenie 20 zł i 50 zł z tytułem Ambasador Miłosierdzia. Zachęcamy do ich nabycia w zakrystii..

11. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o kromce Słowa Bożego.