Ogłoszenia Duszpasterskie       Druga Niedziela Adwentu  09.12.2018r.

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

2. Msze Święte roratne sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 06.30.

3. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie. Dzisiaj jest  Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszy Świętej można złożyć ofiarę na ten cel do skarbony przy filarze z tyłu kościoła. 

4. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy Świętej.

5. Z tyłu kościoła i w zakrystii można nabyć poświęcone opłatki  i tradycyjne świece Caritas na stół Wigilijny.  Jednocześnie informujemy, że nikt z duszpasterzy i z naszego upoważnienia nie roznosi opłatków po domach.

6. W imieniu Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego pragnę wszystkich zaprosić do udziału w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, które po wielu latach starania zagości w naszym województwie. Będzie to widowisko muzyczne Betlejem na Warmii i Mazurach. Koncert ten odbędzie się 11 stycznia 2019 r w Expo Arenie w Ostródzie o godzinie 19.00.Wydarzenie to, oprócz niewątpliwych walorów estetycznych jest połączone także z akcją charytatywną na rzecz budowy HOSPICJUM DLA DZIECI w Olsztynie. Kupując bilety, cegiełki  wspieracie to wspaniałe dzieło. W tym roku wystąpią: Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski,  Bovska, Antonina Krzysztoń i inni. Bilety w cenie 20zł i 50 zł  można zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

7. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.