Ogłoszenia Duszpasterskie             I Niedziela Adwentu   02.12.2018 r.

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 06.30. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

4. W sobotę 01 grudnia 2018 r. w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka przy ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 11 w Olsztynie rozpoczęło się Jerycho Różańcowe  Mszą Świętą o godz. 18.30, które zakończy się 08 grudnia.   Serdecznie zapraszamy do modlitewnego czuwania.

5. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.

6. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek miesiąca. W I Czwartek modlitwa o powołania. W I Piątek kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną.

7. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

8. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.  

9. Z tyłu kościoła i w zakrystii można nabyć poświęcone opłatki  i tradycyjne świece Caritas na stół Wigilijny. Jednocześnie informujemy, że nikt z duszpasterzy i z naszego upoważnienia nie roznosi opłatków po domach.

10. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.