Ogłoszenia Duszpasterskie   32 Niedziela Zwykła  11.11.2018 r.

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

3. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.

4. Codziennie w listopadzie  modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach  w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie o godz. 17.30.  We  Mszy św. za zmarłych  polecamy Bogu naszych bliskich którzy odeszli do wieczności.

5. Państwowa Szkoła Muzyczna w Olsztynie z okazji 100 lecia niepodległości  przygotowała piękny spektakl.  Wstęp wolny, ale przed, w trakcie i po koncercie odbędą się kwesty, pozyskane środki zasilą konto Hospicjum „Pól Nadziei”. Zapraszamy 14 listopada o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.