Ogłoszenia Duszpasterskie       16 Niedziela Zwykła  22.07.2018 r.

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.

3. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

4.W dniach od 21 do 28 lipca  2018 r. w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie   będzie trwało  Jerycho Różańcowe – nieustanna modlitwa Różańcowa za Kościół i Ojczyznę przed Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy do udziału w siedmiodniowym czuwaniu modlitewnym.

5. W piątek 27 lipca kolejny dzień  Nowenny do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej,  która przybliżając nam treść objawień gietrzwałdzkich, ma nas przygotować na 150. rocznicę objawień Matki Bożej. Zapraszamy do naszego kościoła  każdego 27 dnia miesiąca na wspólną modlitwę do Pani Gietrzwałdzkiej.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę szlakiem Miłosierdzia Bożego Wilno - Troki  w dniach od 13 do 15 września 2018 roku. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

7. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. 

Osoby, które może chciałyby iść na pieszą pielgrzymkę, ale z różnych powodów nie mogą wziąć w niej udziału zapraszamy do tworzenia grupy Franciszek - Pielgrzymka Duchowa. 

Członkowie tej grupy zobowiązują się do objęcia duchową opieką pieszej pielgrzymki w czasie jej trwania, poprzez codzienną Mszę Świętą, modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, modlitwę Różańcem oczywiście w miarę własnych możliwości.

Głównie chodzi o łączność duchową podczas codziennych Apelów Jasnogórskich w czasie trwania pielgrzymki.

Każdy kto zapisze się do tej grupy otrzyma znaczek pielgrzymkowy oraz materiały formacyjne na każdy dzień pielgrzymki za dobrowolną ofiarę. 

Szczegółowe informacje  na stronie grupy pielgrzymkowej www.franciszek.elblag.pl

8. W XIII Liceum Ogólnokształcącym Katolickim i. Świętej Rodziny w Olsztynie są wolne miejsca do klasy pierwszej o profilu humanistyczno-dziennikarskim. Liceum nie jest objęte rekrutacją elektroniczną. Podania w formie papierowej należy składać e sekretariacie szkoły przy ul. Mickiewicza 10. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.