Ogłoszenia Duszpasterskie    Uroczystość św.Jana Chrzciciela 24.06.2018.

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

2. W środę 27 czerwca rozpoczniemy  Nowennę do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w parafiach archidiecezji warmińskiej, która przybliżając nam treść objawień gietrzwałdzkich, ma nas przygotować na 150. rocznicę objawień Matki Bożej. Zapraszamy do naszego kościoła  każdego 27 dnia miesiąca na wspólną modlitwę do Pani Gietrzwałdzkiej.

3. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz.  8.00 i 18.00. Tradycyjnie w tym dniu  taca jest przeznaczona na Daninę Św. Piotra.

4.Ksiądz Arcybiskup zaprasza na Dzień Pokuty w Gietrzwałdzie w dniu 30 czerwca.

5. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 17.30, dzisiaj o  godz. 17.00.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w dniach 7 – 8 lipca. Informacje szczegółowe w gablocie przed kościołem.

7. W lipcu i sierpniu obowiązuje letni rozkład Mszy Świętych w niedziele. Nie ma już od następnej niedzieli Mszy Świętej o godz. 16.00. Pozostałe godziny bez zmian. W lipcu i sierpniu nie ma też dyżurów Spowiedzi Świętej od wtorku do piątku od godz. 10.00 do 12.00. Spowiadamy jedynie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.00.

8. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym będzie czynna  w czwartek od godz. 16.00 do 17.00.

9. Wszystkim, którzy składali i składają ofiary na potrzeby Kościoła składamy serdeczne podziękowanie. Wszystkich naszych  ofiarodawców i dobrodziejów zapewniamy o stałej pamięci w modlitwie.

10. Można zamawiać intencję mszalne mamy jeszcze wolne terminy.

11. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.