Ogłoszenie Duszpasterskie    Najświętszej Trójcy  27.05.2018 r.

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2. Dzisiaj Pierwsza  Rocznica Komunii świętej dzieci na Mszy św. o godz. 12.00.

3. W czwartek, 31 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym. Nie będzie jedynie Mszy Świętej o godz. 12.00 i 20.00. Zapraszamy do udziału w procesji. Tradycyjnie nasza grupa wyruszy po Mszy Świętej o godz. 9.00 i dołączy do procesji, który sformułuje się przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uczestnicząc w procesji Bożego Ciała, pamiętajmy, że ma ona charakter modlitewny. Obowiązuje nas odpowiedni strój i skupienie modlitewne. W tym roku nasza parafia buduje  Trzeci Ołtarz w procesji  centralnej Bożego Ciała na pl. Dunikowskiego.

4. W tym tygodniu przypadają  I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Piątek kapłani udadzą się z sakramentami do chorych w domach. W I Sobotę po Mszy Świętej o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszosobotnie, a o godz. 17.30 zmiana tajemnic różańca.

5. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30  w uroczystość o godz. 17.00, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

6. Można zamawiać intencję mszalne mamy jeszcze wolne terminy.

7. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.

8. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.