Ogłoszenia Duszpasterskie   Wniebowstąpienie Pańskie   13.05.2018 r.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich dzisiaj  w sali klasztornej o godz. 14.00 .

3. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego.

4. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

5. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele w niedzielę o godz. 17.00, a w dni powszednie o godz. 17.30.

6. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na prace związane z naszym Kościołem. Otrzymaliśmy rachunek za ogrzewanie obiektu sakralnego z ostatnich miesięcy w wysokości ponad 5 tysięcy złotych. Za każdą ofiarę z serca dziękujemy.

7. Za  tydzień, 20 maja, na Mszy Świętej o godz. 12.00, będziemy przeżywali w naszym kościele Uroczystość I Komunii Świętej. Tradycyjnie prosimy, aby wybrać tego dnia inną godzinę Mszy Świętej, tak aby nasz mały kościół mógł pomieścić dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny.