Ogłoszenia Duszpasterskie    2 Niedziela Wielkanocna   08.04.2018 r.

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną.  Ofiary, które złożymy dzisiaj na tacę, będą przeznaczone na wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas Diecezjalną.

3. Spotkanie modlitewno- formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich dzisiaj o godz. 14.00.

4. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.

5. W przyszłą niedzielę  zbieramy ofiary do puszek na opłacenie rachunków za ogrzewanie. Z  serca dziękujemy za zrozumienie i pomoc.

6. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

7. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.