Ogłoszenia Duszpasterskie   Zmartwychwstanie Pańskie  01.04.2018 r.

1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

2. Msze Święte dzisiaj według porządku świątecznego. Nie będzie  Mszy Świętej dzisiaj i w poniedziałek o godz. 20.00.  Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek kapłani udadzą się do chorych.

5. W następną niedzielę, 08 kwietnia, obchodzimy święto Bożego Miłosierdzia. Trwa nowenna modlitewna; spotkania codziennie o godz. 15.00. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest również w Polsce świętem patronalnym Caritas. Ofiary, które złożymy w tym dniu na tacę, będą przeznaczone na wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas Diecezjalną.

6. W czasie świąt nie spowiadamy. Kancelaria parafialna w oktawie zmartwychwstania czynna w najbliższy czwartek.

7. Dzisiaj i jutro po Mszy św. br. Adam  kleryk naszego franciszkańskiego WSD w Łodzi-Łagiewnikach będzie rozprowadzał czasopismo „Nasze Życie”.