Ogłoszenia Duszpasterskie   Niedziela Męki Pańskiej   25.03.2018r.

 

1. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo gorzkich żali o godz. 17.00

2. Dzisiejszą niedzielą, upamiętniającą uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia, którego kulminacyjny moment przypadnie na trzy dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Szczególnie zapraszamy na wieczorne liturgie: Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00, Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00, Liturgia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 20.00. W Wielką Sobotę przynosimy ze sobą świece. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz 3 posiłki (jeden do syta i dwa lekkie). W Wielki Czwartek będzie można złożyć ofiarę do puszki jako jałmużnę wielkopostną, natomiast w Wielki Piątek na Grób Pański w Jerozolimie. Tradycyjnie prosimy Panów do obrzędu umycia nóg podczas liturgii Wielkiego Czwartku.

3. We wtorek 27.03.o godz. 17.00 spotkanie w klasztorze Rady Parafialnej i odpowiedzialnych za grupy duszpasterskie.

4. W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Na modlitwie nowennowej  będziemy spotykać się przez 9 dni o godz. 15.00.

5. Zachęcamy do spowiedzi świętej wielkanocnej. Rozkład godzin, podczas których można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, wywieszony jest w gablocie parafialnej. Spowiadamy do soboty, do godz. 14.00.

6. Święcenia Pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 10.00 do 14.00.

7. Msza Święta Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Nie będzie w tym dniu Mszy Świętej o godz. 7.30 i 20.00. Prosimy Panów do niesienia baldachimu i figury Chrystusa Zmartwychwstałego na Mszy Świętej Rezurekcyjnej.

8. W Wielkim Tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko we wtorek. 

9. Ofiary na kwiaty i dekorację Bożego Grobu możemy składać w zakrystii.

10. Dzisiaj po Mszy św.  zbieramy ofiary do puszek na opłacenie rachunków za ogrzewanie. Z  serca dziękujemy za zrozumienie i pomoc.