Ogłoszenia Duszpasterskie    Trzecia Niedziela Wielkiego Postu    04 marca 2018 r.

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Jacek Brożek, franciszkanin z Kalisza. Bardzo serdecznie witamy o. Jacka i życzymy światła Ducha Świętego i otwartych serc słuchających Słowo Boże. Rekolekcje potrwają od niedzieli 04 marca do środy 07 marca. Dziś nauki rekolekcyjne głoszone są na wszystkich Mszach Świętych i Gorzkich Żalach. Od poniedziałku do środy na Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00.  Zachęcamy do uczestnictwa we wszystkich dniach rekolekcji, które zawsze są tym szczególnym czasem łaski od Pana. Tradycyjnie taca zbierana od poniedziałku do środy będzie naszym darem dla Ojca Rekolekcjonisty.

3. W niedzielę 11 marca Ks. Abp Józef Górzyński rozpocznie wizytację kanoniczną naszej parafii. Uroczyste powitanie oraz sprawozdanie księdza proboszcza odbędzie się o godz. 9.00. Następnie rozpocznie się Msza św. O godz. 10.30 Eucharystia pod przewodnictwem Arcybiskupa na którą zapraszamy wiernych i wszystkie wspólnoty parafialne. Odpowiedzialnych, którzy będą składać relacje przed Ks. Arcybiskupem zapraszam na nasze  robocze spotkanie w sobotę na 17.00 do salki.

4. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 17.30 i na gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00.

5.W dniach od 03 do 10 marca  2018 r. w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Olsztynie, ul.Bajkowa 15  trwa  Jerycho Różańcowe – nieustanna modlitwa Różańcowa za Kościół i Ojczyznę przed Najświętszym Sakramentem.

6. Z woli Ojca Świętego Franciszka  Biskupem Pomocniczym Archidiecezji Warmińskiej

został mianowany Ks. Kanonik dr Janusz Ostrowski , Wiceoficjał Metropolitalnego Sądu Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie.