Ogłoszenia Duszpasterskie    II Niedziela Wielkiego Postu   25.02.2018 roku

 

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedziele o godz. 17.00.

 

3. Dzisiaj  po Mszy św. o 12.00  spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych i poświęcenie świec.  O godzinie 15.00 spotkanie Rady duszpasterskiej i ekonomicznej w salce  klasztornej. Obecność obowiązkowa.

4. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

5. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

6. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Tego dnia kapłani udadzą się do chorych w domach.

7. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.

8. Mamy jeszcze wolne intencję mszalne. Można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

9. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach od 04 do 07 marca 2018 roku. Poprowadzi  je  o.Jacek Brożek -  franciszkanin z Kalisza.

10. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na ogrzewanie. Z serca dziękujemy.

 

11. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

12. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.