Ogłoszenia Duszpasterskie    5 Niedziela Zwykła  04.02.2018 roku

1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.

2. Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.

3. W drugi piątek miesiąca 09 lutego kapłani  odwiedzą chorych w domach.

4. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 16.00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i  w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.

5. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” wraz z Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Warmińskiej i  Fundacją Aktywnej Rodziny zaprasza na Tydzień Małżeństwa, który odbędzie się w dniach 7 – 13 lutego 2018 roku.   Msza święta na rozpoczęcie Tygodnia Małżeństwa 7 lutego o godzinie 18.30 w parafii św. Mateusza, ul. Ks. J. Popiełuszki . 

6. Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Głównym celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Odbędą się one w najbliższy weekend tj. od 9 do 11 lutego w Ostródzie. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.powolanie.com.pl

7. Dzisiaj po Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na ogrzewanie. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę.

8. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.

9. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.