Ogłoszenia Duszpasterskie    Czwarta Niedziela Zwykła 28 stycznia 2018 r.

 

1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa.  We Mszy Świętej będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Odwiedziny chorych w domach za tydzień  w drugi piątek 09 lutego br.

5. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

6. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

7. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 8.00. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

8. Za tydzień zbieramy ofiary do puszek na ogrzewanie. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę.

9. W przyszłą niedzielę słowo o.Proboszcza po kolędzie w naszej parafii. W tym dniu zapraszamy na spotkanie w klasztorze radę duszpasterska i ekonomiczną o godz. 15.00. Obecność obowiązkowa.

 

10. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” wraz z Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Warmińskiej i  Fundacją Aktywnej Rodziny zaprasza na Tydzień Małżeństwa, który odbędzie się w dniach 7 – 13 lutego 2018 roku. W programie wiele atrakcji dla małżeństw.  Msza święta na rozpoczęcie Tygodnia Małżeństwa 7 lutego o godzinie 18.30 w parafii św. Mateusza, ul. Ks. J. Popiełuszki  20. 

11. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.