Ogłoszenia Duszpasterskie  Trzecia Niedziela Zwykła  21.01.2018 r.

 

1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zachęcamy do udziału w spotkaniach modlitewnych w naszym mieście.

3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszych domach. Dziękujemy za otwarte serca i drzwi. Dziękujemy za każde dobre, dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii. Niech Boże Błogosławieństwo pozostanie nad nami, naszymi rodzinami i mieszkaniami. 

4. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

5. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” wraz z Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Warmińskiej i  Fundacją Aktywnej Rodziny zaprasza na Tydzień Małżeństwa, który odbędzie się w dniach 7 – 13 lutego 2018 roku. W programie wiele atrakcji dla małżeństw.  Msza święta na rozpoczęcie Tygodnia Małżeństwa 7 lutego o godzinie 18.30 w parafii św. Mateusza, ul. Ks. J. Popiełuszki  20.  Więcej informacji i zgłoszenia na plakacie.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

7. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.