Ogłoszenia Duszpasterskie   Druga Niedziela Zwykła  14.01.2018 r.

 

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

3. Spotkanie opłatkowe Franciszkańskiego Zakonu Świeckich dzisiaj o godz. 14.00.

4. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

5. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy na spotkania modlitewne odbywające się w naszym mieście.

6. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy seniorów ze swoimi wnukami na  Mszy Świętej.

7.W dniach od 13 do 20 stycznia  2018 r. w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie trwa  Jerycho Różańcowe – nieustanna modlitwa Różańcowa za Kościół i Ojczyznę przed Najświętszym Sakramentem.

8. Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

 

15 stycznia (poniedziałek) - pl. Konstytucji  3 Maja 3, m. 1-48 (1 i 2 klatka),

16 stycznia (wtorek) - pl. Konstytucji 3 Maja 3, m. 49-96 (3 i 4 klatka), ulica Lubelska 43c  i uzupełnienia zgłoszonych wcześniej wizyt, które nie mogły odbyć się w wyznaczonym terminie.

Kolędę  rozpoczynamy o godz. 16.00.

Podczas trwania kolędy we wtorek  nie będzie czynna kancelaria parafialna.

Podczas trwania kolędy nie będzie dyżuru spowiedzi świętej i wystawienia Najświętszego Sakramentu  od godz. 15.00 do 17.00.

9. Młodzież męską zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Głównym celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Odbędą się one w najbliższy weekend tj. od 19 do 21 stycznia przy naszym klasztorze w Koszalinie. Szczegółowe informacje na stronie www.powolanie.com.pl

10. Zapraszamy na rekolekcje pt. Eucharystia - smak życia. Celem tych rekolekcji jest na nowo rozkochać nas w Eucharystii, byśmy jeszcze głębiej Ją przeżywali. Odbędą się one w najbliższy weekend od 19 do 21 stycznia w Ostródzie.  Szczegółowe informacje na stronie www.dobrerekolekcje.pl 

11. Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.