Ogłoszenia Duszpasterskie  Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata  26.11.2017 r.

 

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe, sprawowane dziś o godz. 17.00 oraz w tygodniu do czwartku  o  godz. 17.30.

3. Dziś zbieramy ofiary do puszek dla Sióstr Klarysek a za tydzień na prace malarskie w Kościele.

4. W środę 29 listopada rozpoczynamy  nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia  NMP na Mszy św. o godz. 18.00.

5. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra.

6. W tym tygodniu przypada  pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W piątek z sakramentami świętymi odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej  nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszo-sobotniego nabożeństwa.

7. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Za tydzień wchodzimy w ten piękny, choć krótki czas wyciszenia i odpowiednio duchowo nastawieni.

8. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.