Ogłoszenia Duszpasterskie    33 Niedziela Zwykła  19.11.2017 r.

1. Dzisiaj Światowy Dzień Ubogich będzie obchodzony w tym roku po raz pierwszy. Papież Franciszek ustanowił go na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Zaznaczył, że dzień ten będzie obchodzony w każdą XXXIII Niedzielę Zwykłą – tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla. W archidiecezji warmińskiej w intencji ubogich zostanie odprawiona Msza św. w olsztyńskim kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Po liturgii odbędzie się wspólny obiad dla ubogich w siedzibie Caritas przy ul. Grunwaldzkiej.

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.  To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

3. Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach codziennie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 17.00 modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominków. Tym bardziej zachęcam do licznego udziału w tej modlitwie naszej wspólnoty parafialnej, która jednocześnie włącza nas w modlitwę całej wspólnoty Kościoła pielgrzymującego, pragnącej wspomóc naszych braci należących już do Kościoła oczyszczającego się. Oni sami sobie nie mogą już pomóc, za to za naszą modlitewną pamięć mogą odwdzięczyć się swoim wstawiennictwem przed tronem Bożym.

4. Serdeczne dziękujemy wiernym za ofiary składane na malowanie Kaplicy. Serdeczne podziękowanie wiernym za ofiary składane na malowanie Kościoła i Kaplicy.  Potrzebujemy jeszcze 7 tysięcy złotych na wymalowanie kaplicy. W dalszym ciągu będziemy prosili o wsparcie na ten cel.

 

5. Młodzież w wieku od 17 do 35 lat zapraszamy na franciszkański wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży Taize w Bazylei. Wyjazd z Gdańska 26 grudnia wieczorem, powrót 2 stycznia. Koszt - 400 zł + 60 euro. W drodze przewidziany jest pobyt w Bambergu, u naszych barci w Walldurn i w drodze powrotnej w Zurychu i w Gnieźnie. Zgłoszenia do przyszłej niedzieli 26 listopada. Liczba miejsc ograniczona - 49 osób. Szczegółowe informacje w zakrystii lub bezpośrednio na stronie internetowej www.powolanie.com.pl w zakładce Zaproszenia.

6. Młodzież z naszych franciszkańskich parafii zapraszamy weekendowe rekolekcje „Śladami Św. Franciszka za Jezusem”. Podczas rekolekcji chcemy wpatrywać się w życie Św. Franciszka z Asyżu, by uczyć się od niego zbliżania się do Boga. Odbędą się one w dniach 8-10 grudnia w centrum edukacyjno-formacyjnym w Koszalinie. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie www.powolanie.com.pl

7. Serdecznie zapraszamy do Liturgicznej Służby Ołtarza nowych ministrantów, chłopców młodszych i starszych, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu.

8. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.