Ogłoszenia Duszpasterskie    32 Niedziela  Zwykła  12.11.2017 r.

1. Dzisiaj po Mszy św.  zbieramy ofiary na malowanie Kaplicy. Serdeczne dziękujemy wiernym za ofiary składane na ten cel.

2.  Po Mszy św. o 12.00  spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych i poświęcenie książeczek. O godzinie  14.00 spotkanie wspólnoty FZŚ w salce klasztornej.

3.  Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych.
W naszym kościele wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.00. Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, można
jeszcze składać w zakrystii.

4. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze św. za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

5. Serdecznie zapraszamy do Liturgicznej Służby Ołtarza nowych ministrantów, chłopców młodszych i starszych, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu.

6. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Tego dnia uroczystość odpustowa w kościele  NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Olsztynie połączona z nawiedzeniem relikwii  bł. O. Honorata Koźmińskiego. Szczegóły uroczystości na plakacie w gablocie. 

7. W dniach od 12 do 19 listopada 13 listopada  2017 r. w parafii św. Anny w Olsztynie ul. Morowa 10  trwa Jerycho Różańcowe – nieustanna modlitwa Różańcowa za Kościół i Ojczyznę przed Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy do udziału w siedmiodniowym czuwaniu modlitewnym.

8. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.