Ogłoszenia Duszpasterskie  29 Niedziela Zwykła  22.10.2017 r.

 

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich.

2. Wszystkich wiernych zapraszamy na modlitwę różańcową  codziennie w naszym kościele o godz.17.30 w dni powszednie i o godz. 17.00 w niedzielę.

3. Serdecznie zapraszamy do Liturgicznej Służby Ołtarza nowych ministrantów, chłopców młodszych i starszych, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu.

4. Dzisiaj  po Mszy św. zbieramy ofiary na wymalowany Kościół i na malowanie Kaplicy. Serdeczne dziękujemy wiernym za ofiary składane na ten cel.

5. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony w szczególny sposób modlitwie za naszych drogich zmarłych. Jak co roku będziemy się za nich modlić odprawiając o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe .

Prosimy wypisywać zmarłych drukowanymi literami. Jeśli chcemy, aby byli wyczytani w określony dzień tygodnia, prosimy zaznaczyć to na kartce wpisując np. "wtorek".

W tym roku kontynuujemy  Mszę św. gregoriańską o godz. 18.00,  którą  będziemy sprawować za poleconych zmarłych  przez cały miesiąc listopad. Już dzisiaj można  zabrać ze sobą kartki na wypominki oraz na tzw. Mszę św.  gregoriańską, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Kartki z imionami naszych bliskich zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.