Ogłoszenia Duszpasterskie  28 Niedziela Zwykła  15.10.2017 r.

1. Dzisiaj o godz. 14.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

2. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie w naszym kościele o godz.17.30 w dni powszednie i o godz. 17.00 w niedzielę. Wszystkich wiernych zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

4. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas Mszy Świętej.

5. Serdecznie zapraszamy do Liturgicznej Służby Ołtarza nowych ministrantów, chłopców młodszych i starszych, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu. Chętnych zapraszamy o zgłoszenie się   do zakrystii.

6. Dzisiaj w naszej parafii  zbiórka do puszek na potrzeby charytatywne Caritas.

7. Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Głównym celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Odbędą się one w najbliższy weekend tj. od 20 do 22 października przy naszym klasztorze w Lęborku. Zgłoszenia do poniedziałku 16 października. Szczegółowe informacje  na stronie www.powolanie.com.pl

8. Serdecznie zapraszamy na Jerycho Różańcowe w parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Olsztynie – Likusach w dniach 18 – 25 pażdziernika 2017 r.

9. Serdeczne podziękowanie wiernym za ofiary składane na malowanie Kościoła i Kaplicy. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać po Mszy św. ofiary na wymalowany Kościół i na malowanie Kaplicy.

10. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.