Ogłoszenia Duszpasterskie   27 Niedziela Zwykła  08.10.2017 r.

1. Dzisiejsza  niedziela, 08 października, jest dorocznym Dniem Papieskim. Ten dzień na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości parafian tę specjalną zbiórkę.

2. Dzisiaj  po Mszy św. o 12.00  spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych i poświęcenie różańców.

3. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.00. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszam!

4. W dniu 13 pażdziernika (piątek) 2017 r. o godz. 16.00 odbędzie się procesja różańcowa z Kościoła Miłosierdzia Bożego przy ul. Barcza 2 do Kościoła MB Fatimskiej przy ul. Bajkowej 15. Do wzięcia udziału w procesji zapraszamy.

5. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

6. Serdeczne podziękowanie wiernym za ofiary składane na malowanie Kościoła i Kaplicy.

7. Serdecznie zapraszamy do Liturgicznej Służby Ołtarza nowych ministrantów, chłopców młodszych i starszych, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu. Chętnych zapraszamy o zgłoszenie się   do zakrystii.

 

8. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.