Ogłoszenia Duszpasterskie      III Niedziela Wielkiego Postu      24.03.2019 r.

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2.  W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

3.Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.00.

4. Od bieżącego roku rozpoczyna się w parafiach Olsztyna i okolic PRAKTYKA KOŚCIOŁÓW STACYJNYCH. Polega ona na całodziennej adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazji do spowiedzi świętej. Nasza parafia przyjęła stały termin – środę III. tygodnia Wielkiego Postu. W tym roku będzie to zatem najbliższy środa. Tego dnia program  w naszym kościele  będzie następujący: o godz.07.10 – Różaniec,  08.00 – Msza św. ; o godz. 14.15 – Różaniec, 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, o 17.00  – Droga Krzyżowa  oraz na zakończenie o godz. 18.00 – Msza św. z kazaniem.

5. W ramach liturgii stacyjnej przedstawiciele Caritas Diecezjalnej zbiorą  do puszek jałmużną wielkopostną, która zostanie przeznaczona na budowę Hospicjum Stacjonarnego dla dzieci w Olsztynie.

6. Zachęcamy do wsparcia dorocznej akcji na rzecz potrzebujących rodzin i dzieci z Kenii i Ekwadoru „Woreczek ryżu”.  Oprócz symbolicznych woreczków ryżu, akcję można wspierać w internecie dokonując wpłat przez platformę www.pomagam.pl/woreczekryzu lub wysyłając charytatywnego SMS-a o treści DAR na nr 72052.   Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego. Bóg zapłać za wsparcie.

7. W przyszłą niedzielę 31 marca o godzinie 15.15 spotkanie z o.proboszczem  rad parafialnych i przedstawicieli grup duszpasterskich w parafii. Obecność obowiązkowa.

8. Ofiary na kwiaty i wystrój Bożego Grobu możemy składać w zakrystii.

9. W  zakrystii można zamawiać intencje mszalne – mamy jeszcze wolne terminy.

10. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o kromce Słowa Bożego.