Ogłoszenia Duszpasterskie   Czwarta Niedziela Zwykła   03.02.2019r.

1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów.

2. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej o godz. 08.00 i 18.00 pobłogosławimy chleb i wodę.

3. W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele.

4. W kancelarii lub zakrystii można zamawiać intencję mszalne – mamy jeszcze wolne terminy.

5. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o kromce Słowa Bożego.

 

Informacja do ogłoszeń o Weekend Powołaniowy w Elblągu

 

Młodzież męską zastanawiającą się nad własną drogą życiową zapraszamy na "Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Czas ten jest też dobrą okazją, żeby dowiedzieć się i zobaczyć, jak to nasze życie franciszkańskie wygląda. Rekolekcje te odbędą się przy naszym klasztorze w Elblągu w najbliższy weekend od 8 do 10 lutego. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie  www.powolanie.com.pl 

 Szczegółowe informacje odnośnie Weekendu Powołaniowego w Elblągu


Start – 8 lutego 2019 r. godz. 19.00

Koniec – 10 lutego 2019 r.  około godz. 15.00

Miejsce – Elbląg; ul. Obrońców Pokoju 10 


Koszt – ofiara dobrowolna

Cel rekolekcji: zbliżenie człowieka do Boga; pomoc w rozeznaniu własnej drogi życiowej; czas ten jest też dobrą okazją, żeby dowiedzieć się i zobaczyć, jak to nasze życie franciszkańskie wygląda.

Uczestnicy zabierają ze sobą: rzeczy osobiste, Pismo Św., śpiwór, coś do pisania i notowania oraz strój do pracy.

 

W weekendach bierze się udział tylko po wcześniejszym zgłoszeniu się!

Zgłoszenia: poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie  www.powolanie.com.pl 

lub bezpośrednio do o. Robert Twardokus OFMConv. e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.  660-421-200.

 

Modlitwa o nowe powołania do naszej Prowincji

Ojcze, wejrzyj na naszą Prowincję i obdarz ją świętymi i licznymi powołaniami.

Przez Twojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę, prosimy prowadź i chroń tych, którego powołujesz. Daj im odwagę do wielkodusznej odpowiedzi na wezwanie: Pójdź za mną. Oddalaj od nich zniechęcenie i niepewność; obdarz pragnieniem miłowania Ciebie ponad wszystko i gotowością do podjęcia życia w Zakonie franciszkańskim. Zachowaj ich od zła, które mogłoby zniweczyć to powołanie i użycz im łaski wytrwałości w godzinie próby.

Postaw na ich drodze świadków Ewangelii, którzy pomogą im wzrastać i bezgranicznie Tobie zaufać. Ich rodzicom daj łaskę zrozumienia jak wielkim darem jest ofiarować Tobie swego syna i napełnij ich serca pokojem.

Niech Twój Święty Duch spocznie na wszystkich ich bliskich, a ich samych niech prowadzi aż do wypełnienia Twoich świętych zamiarów. Amen.

Maryjo, Matko powołań, módl się za nim! 

Św. Franciszku z Asyżu, módl się za nim! 

Św. Maksymilianie Kolbe, módl się za nim! 

 

 

 

o. Robert Twardokus OFM Conv. 

Franciszkańskie Duszpasterstwo Powołaniowe 

www.powolanie.com.pl 

www.facebook.com/duszpasterstwo.powolaniowe 

tel. 660 421 200