Ogłoszenia Duszpasterskie   Święto Chrztu Pańskiego    13.01.2019 r.

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W poniedziałek 14 stycznia odwiedzimy rodziny zamieszkałe przy ul. Lubelskiej 33a i 47 oraz uzupełnienia.  

Kolędę  rozpoczynamy o godz. 16.00.

Kolęda na ul. Towarowej  na zaproszenia odbędzie się w sobotę 19 stycznia ok.  godz. 13.00.

3. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę.

4. Informujemy, że 30 stycznia 2019r. odbędzie się zbiórka starego zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego ( sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka prowadzona jest przez organizację Green Office Ecologic. Akcja ta ma wspierać „konkretne projekty katolickie – głównie misyjne”. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie.

5. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o kromce Słowa Bożego.

 

Informacja do ogłoszeń o Weekend Powołaniowy w Kołobrzegu

 

Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Jest to też dobra okazja, żeby przyjrzeć się naszemu życiu franciszkańskiemu. Rekolekcje te odbędą się w najbliższy weekend od 18 do 20 stycznia w Kołobrzegu. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.powolanie.com.pl 

 

Szczegółowe informacje odnośnie Weekendu Powołaniowego w Kołobrzegu

Start – 18 stycznia 2019 r. godz. 19.00

Koniec – 20 stycznia 2019 r.  około godz. 15.00

Miejsce – Kołobrzeg; ul. Jedności Narodowej 68


Koszt – ofiara dobrowolna

Cel rekolekcji: zbliżenie człowieka do Boga; pomoc w rozeznaniu własnej drogi życiowej; czas ten jest też dobrą okazją, żeby dowiedzieć się i zobaczyć, jak to nasze życie franciszkańskie wygląda.

Uczestnicy zabierają ze sobą: rzeczy osobiste, Pismo Św., śpiwór, coś do pisania i notowania oraz strój do pracy.

Zgłoszenia: poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie 
www.powolanie.com.pl 

lub bezpośrednio do o. Robert Twardokus OFMConv. e-mail: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 660-421-200.

W weekendach bierze się udział tylko po wcześniejszym zgłoszeniu się!