Ogłoszenia Duszpasterskie          25 Niedziela Zwykła  23.09.2018 r.

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. W czwartek 27 września kolejny dzień  Nowenny do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej,  która przybliżając nam treść objawień gietrzwałdzkich, ma nas przygotować na 150. rocznicę objawień Matki Bożej. Zapraszamy do naszego kościoła  każdego 27 dnia miesiąca na wspólną modlitwę do Pani Gietrzwałdzkiej.

3. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.

4. Wszystkim, którzy składali i składają ofiary na Kościół i klasztor  składamy serdeczne podziękowanie. Wszystkich naszych  ofiarodawców i dobrodziejów zapewniamy o stałej pamięci w modlitwie.

5. W tym tygodniu kancelaria nieczynna.  Intencje mszalne można zamówić w zakrystii  po Mszy św.

6. Przy wyjściu z Kościoła znajduje się skarbonka do której można składać ofiary Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

7. Dyżur spowiedzi św. w kaplicy w dni powszednie od godz. 15.00 do 17.00.

8. W niedzielę 30 września o godz. 17.00 odbędzie się w kościele pierwsze spotkanie rekolekcji Odnowy w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy.