Ogłoszenia Duszpasterskie  24 Niedziela Zwykła  16.09.2018r.

 

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

3. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

4. We wtorek 18 września na Mszy Świętej modlić się będziemy w intencji naszej młodzieży  w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki.

5. Dyżur  spowiedzi świętej  w kaplicy w dni powszednie od godz. 15.00 do 17.00.

6. Dzisiaj  zbieramy ofiary do puszki  na wykończenie prac przy naszym obiekcie sakralnym.

7. Za tydzień w niedzielę 23 września bracia ze wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym będą dawać świadectwo wiary i skierują zaproszenie do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych, które będą głoszone od niedzieli 30 września po Mszy św. o godz. 16.00.

8. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.

9. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.