OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Palmowa, 28.03.2010 r.

 

1. Bardzo serdecznie witamy o. Grzegorza Kordka, studenta teologii fundamentalnej z KUL-u, który do Wielkiej Środy będzie pomagał nam w spowiedzi świętej.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia, którego kulminacyjny moment przypada na 3 dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Szczegółowy program nabożeństw w tych dniach wywieszony jest w gablocie. Szczególnie zapraszamy na wieczorne liturgie: Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwarte o godz. 18.00, Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00 oraz Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 20.00. W Wielką Sobotę przynosimy ze sobą świece. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz 3 posiłki (jeden do syta i dwa lekkie). Taca zbierana w Wielki Czwartek bedzie naszą jałmużną wielkopostną.

3. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 10.00 do 14.00.

4. Msza Święta Rezurekcyjna w niedzielę o godz. 6.00. Nie będzie w pierwszym dniu świąt Mszy Świętej o godz. 7.30.

5. Zachęcamy do spowiedzi świętej w Wielkim Tygodniu, ponieważ w I i II dzień świąt ojcowie nie będą już mieli wyznaczonych dyżurów spowiedzi. Rozkład godzin, podczas których można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania wywieszony jest w gablocie.

6. Prosimy panów, któzy w zeszłym roku uczestniczyli w obrzędzie umycia nóg, aby uczynili to również w tym roku w Wielki Czwartek podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Prosimy również panów do niesienia baldachimu i figury Chrystusa Zmartwychwstałego podczas Mszy Świętej rezurekcyjnej w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00.

7. W Wielki Piątek kapłani udadzą się do południa z sakramentami do chorych w domach.

8. Dziś ostatnie w tym roku Gorzkie Żale o godz. 17.00.

9. W tym roku rocznica smierci Jana Pawła II przypada w Wielki Piątek. W związku z tym w Polsce Msze św. z modlitwą o beatyfikację Paieża będą sprawowane 10 kwietnia, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

10. W poniedziałek, 29 marca, od godz. 16.30 do godz. 18.00 w klasztorze będzie wydawana żywność dla osób, które zgłosiły się z prośbą o pomoc do naszego parafialnego punktu charytatywnego.

11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła leży kolejny numer warmińskiej edycji "Gościa Niedzielnego". Cena egzemplarza 4 zł.

12. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

o. Daniel Pliszka