Ogłoszenia Duszpasterskie   11 Niedziela Zwykła  17.06.2018 r.

 

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa o godz. 17.00 dzisiaj i w dni powszednie o godz. 17.30.

3. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

4. Wszystkim, którzy składali i składają ofiary na potrzeby Kościoła składamy serdeczne podziękowanie. Wszystkich naszych  ofiarodawców i dobrodziejów zapewniamy o stałej pamięci w modlitwie. Szczególne podziękowanie wyrażamy członkom Żywego Różańca. Bóg zapłać.

5. W dniach od 22 do 29 czerwca  2018 r. w parafii św. Mateusza Ewangelisty w Olsztynie   będzie trwało  Jerycho Różańcowe – nieustanna modlitwa Różańcowa za Kościół i Ojczyznę przed Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy do udziału w siedmiodniowym czuwaniu modlitewnym.

6. W środę 27 czerwca rozpoczniemy  Nowennę do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w parafiach archidiecezji warmińskiej, która przybliżając nam treść objawień gietrzwałdzkich, ma nas przygotować na 150. rocznicę objawień Matki Bożej. Zapraszamy do naszego kościoła  każdego 27 dnia miesiąca na wspólną modlitwę do Pani Gietrzwałdzkiej.

7. Tych, którzy pragną w tym roku wstąpić do naszego Zakonu lub na chwilę chcą wejść w rytm naszego życia zakonnego zapraszamy na rekolekcje dla kandydatów do Zakonu, które odbędą w naszym klasztorze w Gnieźnie w najbliższy weekend od 22 do 24 czerwca. Szczegółowe informacje o tych rekolekcjach  na stronie www.powolanie.com.pl

8. Dzisiaj w naszej Archidiecezji zbieramy ofiary do puszki na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.