Ogłoszenia Duszpasterskie   09 Niedziela Zwykła 03.06.2018 r.

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

3. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią dzisiaj o godz. 17.00  i  w dni powszednie o godz. 17.30.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

6. Serdeczne podziękowanie tym osobom które pomogły , zaangażowały się na wielu płaszczyznach w budowę ołtarza na Boże Ciało. Niech Pan Jezus, który widzi dobre serca Wam błogosławi.

7. Można zamawiać intencję mszalne mamy jeszcze wolne terminy.

8. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.

9. Za tydzień zbierać będziemy ofiary na potrzeby naszego kościoła.

10. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga - 15 dni pieszego pielgrzymowania lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska dojeżdżając autokarem do pielgrzymki - jest to 7 dni pieszego pielgrzymowania. Indywidualnie można również dołączyć do pielgrzymki w każdym dniu nawet na kilka dni. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. 

Dziś przy wyjściu z kościoła wyłożone są ulotki zapraszające do uczestnictwa w tej pieszej pielgrzymce, tam też znajduje się trasa naszej pielgrzymki. 

W środku ulotki istnieje również możliwość złożenia własnych intencji - próśb, podziękowań. W tych wszystkich intencjach, które wpiszemy pielgrzymi będą się codziennie modlić, ofiarują swój trud pieszego pielgrzymowania i codziennie od 28 lipca do 11 sierpnia  będą odprawiane w tych intencjach Msze Święte. 

Zachęcamy do włączenia się w dzieło pielgrzymkowe poprzez fizyczne uczestnictwo lub chociażby poprzez złożenie własnych intencji.