Ogłoszenia Duszpasterskie   Uroczystość Zesłania Ducha Świętego    20.05.2018 r.

1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 12.00  dzieci przystąpią do I Komunii Świętej. Prosimy w modlitwie o owoce ich pierwszego spotkania z Chrystusem w Eucharystii.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17.30  w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 17.00.

8. Za tydzień Pierwsza  Rocznica Komunii świętej dzieci na Mszy św. o godz. 12.00.

9. Można zamawiać intencję mszalne mamy jeszcze wolne terminy.

10. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.