OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu, 21.03.2010 r.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

2. W najbliższą środę będziemy obchodzili Dzień Życia, pod hasłem: "Dziadki - dziatkom, pielęgnujmy więź międzypokoleniową". W najbliższy czwartek, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będziemy obchodzili Dzień Świętości Życia. Bądźmy wdzięczni za dar życia, otaczajmy modlitwą dzieci nienarodzone i zagrożone aborcją. Pielęgnujmy też życie Boże w nas, abyśmy wzrastali w łasce świętości. Msze Święte w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 8.00 i 18.00.

3. W najbliższy piatek (26 marca) przed Niedzielą Palmową pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego Wojciecha Ziemby odbędzie się na Starym Mieście w Olsztynie Droga Krzyżowa. Procesja z wiernymi wyjdzie z Katedry o godzinie 20.00 i idąc ulicami Starego Miasta powróci do katedry. Ksiądz Arcybiskup Wojciech Ziemba bardzo serdecznie zaprasza na piatek, na godz. 20.00 do katedry i na Rynek Staromiejski, byśmy publicznie dali wyraz naszej lączności z Jezusem, który za nas został ukrzyżowany. Dla głębszego przeżycia liturgii Drogi Krzyżowej przynieśmy ze sobą świece, lampiony lub znicze, będące symbolem Chrystusa.

4. W poniedziałek, 23 marca, od godz. 16.30 do godz. 18.00 w klasztorze będzie wydawana żywność dla osób, które zgłosiły się z prośbą o pomoc do naszego parafialnego punktu charytatywnego.

5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła leży kolejny numer warmińskiej edycji "Gościa Niedzielnego". Cena egzemplarza 4 zł.

6. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na wykup kościołów poewangelickich.

8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. Kalendarz liturgiczny: Czwartek- uroczystość Zwiastowania Pańskiego

o. Daniel Pliszka