Ogłoszenia Duszpasterskie   Czwarta Niedziela Adwentu  24.12.2017 r.

 

1.  Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

2. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Jeszcze tylko do godz. 12.00 będzie sprawowana Msza Święta w adwentowym fiolecie i będzie można przystąpić do sakramentu pojednania.

3. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.

4. Na Pasterkę zapraszamy o godz. 24.00   którą odprawimy w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszego Kościoła i klasztoru.

5. Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia - Msze św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.30  i 20.00. We wtorek, w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek Mszy Świętych z wyjątkiem godz. 20.00.

6. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

7. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 16.00  będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.

8. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można jeszcze nabyć poświęcone opłatki i  świece na stół wigilijny.

9. Serdeczne dziękujemy wiernym za ofiary składane  na pokrycie kosztów  związanych z wymalowaniem kaplicy. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać zapewniając o pamięci  w modlitwie.

10. Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

11. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.