Ogłoszenia Duszpasterskie   30 Niedziela Zwykła   29.10.2017 roku

1. Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.

2. Serdeczne dziękujemy wiernym za ofiary składane na opłacenie wydatków związanych z wymalowanym Kościele i na malowanie Kaplicy.

3. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony w szczególny sposób modlitwie za naszych drogich zmarłych. Jak co roku będziemy się za nich modlić odprawiając o godz. 17.30 nabożeństwo wspominkowe. Prosimy wypisywać zmarłych drukowanymi literami. Jeśli chcemy, aby byli wyczytani w określony dzień tygodnia, prosimy zaznaczyć to na kartce wpisując np. "wtorek". W tym roku kontynuujemy  Mszę św. gregoriańską o godz. 18.00,  którą  będziemy sprawować za poleconych zmarłych  przez cały miesiąc listopad.  Już dzisiaj można  zabrać ze sobą kartki na wypominki oraz na tzw. Mszę św.  gregoriańską, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Kartki z imionami naszych bliskich zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. Pierwszego Listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych oddajemy cześć Wszystkich Świętym, czyli osobom które już cieszą się radością życia w niebie i orędują za nami u Pana Boga. W tym dniu dziękujemy Bogu za rzesze świętych znanych i anonimowych, którzy swoim życiem zasłużyli na to miano. . Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę - nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

Zgodnie z tradycją w Uroczystość Wszystkich Świętych zostaną odprawione Msze Święte w intencji Zmarłych na cmentarzach:

O godzinie 14.00 - Cmentarz komunalny w Olsztynie (ul. Poprzeczna). Msza święta pod przewodnictwem J.E. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego.  
Procesja żałobna bezpośrednio po Mszy świętej. O godzinie 14.00 - Cmentarz komunalny k. Dywit (ul. Wadąska) i o godzinie  12.00 - Cmentarz parafialnym św. Wawrzyńca w Olsztynie (Gutkowo - ul. Żurawia)

5. W czwartek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

6. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W pierwszy piątek miesiąca z sakramentami świętymi udamy się do chorych z naszej wspólnoty parafialnej. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian modlitwie różańcowej.