Ogłoszenia Duszpasterskie    26 Niedziela Zwykła  01 pażdziernika 2017 roku

1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału
w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17.00 w niedzielę i dni powszednie o godz. 17.30  październikowym nabożeństwie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę  o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

2.W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada pod koniec tygodnia, w sobotę, 7 października.

3. We wtorek, 3 października, zapraszamy na nabożeństwo Transitus - przejścia z ziemskiego życia do chwały nieba św. Ojca Franciszka, które zostanie odprawione po Mszy Świętej o godz. 18.00. W środę, 4 października, obchodzimy uroczystość św. Ojca Franciszka. Msze Święte będą sprawowane z formularza o św. Franciszku z Asyżu.

4. Za tydzień  po Mszy św. o 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych.

5. Serdeczne podziękowanie wiernym za ofiary składane na malowanie Kościoła i Kaplicy. Mamy już zebrane ponad połowę sumy potrzebnej do zapłacenia za prace malarskie. Potrzebujemy jeszcze 11 tysięcy złotych aby zapłacić za wymalowany kościół i malowanie kaplicy. Dzisiejsza puszka przeznaczona jest na ten cel.

6. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Czwartek modlitwa o powołania podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30, a po niej Msza Święta. W I Piątek kapłani udadzą się z sakramentami do chorych w domach.

 

7. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję RÓŻANIEC WZDŁUŻ GRANIC. W sobotę 7 października wzdłuż granic Polski stanie szpaler ludzi odmawiających różaniec w intencji Polski i całego świata. Wierni z naszego dekanatu mają spotkać się w Górowie Iławieckim o godz. 11.00. Dla tych którzy nie mogą udać się do Górowa zapraszam do łączności duchowej w naszej kaplicy. O godz. 11.00 odbędzie się konferencja wprowadzająca a po niej będzie Msza św.  w intencji Żywego i Nieustającego Różańca, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. Adorację zakończymy o godz. 13.00. Z tej racji nabożeństwo pierwszo- sobotnie odprawimy o  godz. 11.00.

 

8. Serdecznie zapraszamy do Liturgicznej Służby Ołtarza nowych ministrantów, chłopców młodszych i starszych, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu. Chętnych zapraszamy o zgłoszenie się   do zakrystii.

 

9. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.