Ogłoszenia Duszpasterskie   19 Niedziela Zwykła  13.08.2017 r.

 

1.  W okresie wakacyjnym  obowiązuje letni rozkład Mszy Świętych w niedziele. Dyżur  spowiedzi świętej  w kaplicy w dni powszednie od godz. 15.00 do 17.00

2.Kancelaria parafialna  czynna  w czwartek od godz. 16.00 do 17.00.

3. Zakończyliśmy pierwszy etap malowania Kościoła. Została jeszcze do malowania kaplica.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. W najbliższym czasie będziemy zbierać ofiary na pokrycie kosztów związanych z malowaniem Kościoła i Kaplicy we wtorek 15 sierpnia oraz  w niedzielę 20 i 27 sierpnia.

4. W poniedziałek 14 sierpnia obchodzimy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową św. Maksymiliana Marii Kolbego. Mszy św. Odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczyć i Słowo Boże wygłosi o.Marek Skowroński  gwardian klasztoru Braci Kapucynów i proboszcz parafii  Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Olsztynie.  Serdecznie zapraszamy.

5. We wtorek 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę w okresie wakacyjnym. Na zakończenie Mszy Świętych  pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

6. Uroczystość 15 sierpnia to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

7.W czwartek 17 sierpnia będziemy obchodzić  wspomnienie św. Jacka  polskiego   dominikanina.  Na Mszy Św. o  godz. 18.00  modlić się będziemy  w intencji solenizanta o. Proboszcza.   Polecamy Jego osobę i posługę modlitwie wiernych.

8. Dzisiaj po Mszy św. br.Michał  kleryk naszego franciszkańskiego WSD w Łodzi-łagiewnikach będzie rozprowadzał czasopismo Nasze Życie.

9. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.