Ogłoszenia duszpasterskie    14 Niedziela Zwykła 09.07.2017 r.

 

1. W dzisiejszą  niedzielę zbieramy ofiary  na malowanie  naszego obiektu sakralnego. Z serca dziękujemy za każdy dar serca. 

2. W lipcu i sierpniu obowiązuje letni rozkład Mszy Świętych w niedziele. Nie ma  dziś Mszy Świętej o godz. 16.00. Pozostałe godziny bez zmian. W lipcu i sierpniu nie ma też dyżurów Spowiedzi Świętej od wtorku do piątku od godz. 10.00 do 12.00. Spowiadamy jedynie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.00

3.Dnia 13 lipca (czwartek) 2017 r. o godz. 18.00 odbędzie się procesja różańcowa z kościoła Miłosierdzia Bożego przy ulicy Barcza 2 do kościoła MB Fatimskiej przy ul. Bajkowej 15.

4.Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna  w czwartek od godz. 16.00 do 17.00.

5.Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z dwóch miejsc z Elbląga - 15 dni pieszego pielgrzymowania lub z Gdańska - 7 dni pieszego pielgrzymowania. Z Elbląga pielgrzymka wyrusza 28 lipca, z Gdańska 4 sierpnia dojeżdżając autokarem do osób, które wcześniej wyszły z Elbląga. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. 

Przy wyjściu z kościoła wyłożone są ulotki zapraszające na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. W środku ulotki istnieje możliwość złożenia własnych intencji - próśb, podziękowań. Tych, którzy nie są w stanie iść w pielgrzymce zachęcamy do duchowego włączenia się w tą pielgrzymkę chociażby poprzez złożenie własnych intencji. W tych wszystkich intencjach, które wpiszemy pielgrzymi będą się codziennie modlić podczas różańca, ofiarują swój trud pieszego pielgrzymowania, a na koniec 11 sierpnia na Jasnej Górze, w tych wszystkich intencjach będzie sprawowana Msza Święta. 

6. W czasie wakacji zapraszamy młodzież męską na „Franciszkańskie Rekolekcje Powołaniowe”, które będą miały charakter rekolekcyjno-wypoczynkowy.  Są one dla osób, które chcą zbliżyć się do Boga i szukają własnej drogi życia. Odbędą się one od 21 do 25 sierpnia w Gdyni. Koszt uczestnictwa - ofiara dobrowolna.

7. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o Kromce Słowa Bożego.