OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
XXV Niedziela Zwykła, 18.09.2011 r.

1. Duszpasterz Pielgrzymek Zagranicznych Archidiecezji Warmińskiej zaprasza do udziału w organizowanych w październiku pielgrzymkach do Rzymu oraz Fatimy i Lourdes. Bliższe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.

2. Zapraszamy na Nieszpory Franciszkańskie, które odmówimy w następną niedzielę o godz. 15.30.

3. Spotkania w naszym kalsztorze: w poniedziałek o godz. 19.00 grupa Anonimowych Alkoholików "Maksymilian"; w środę po Mszy Świętej wieczornej grupa Odnowy w Duchu Świętym "Syjon"; w czwartek o godz. 17.00 grupa AL-Anon (krewnych i przyjaciół alkoholików); w piątek po Mszy Świętej wieczornej grupa biblijna pod wezwaniem św. Leopolda. Zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych do udziału w spotkaniach.

4. Dziś do puszki postawionej z tyłu na stoliku można złożyć swoja ofiarę na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

Kalendarz liturgiczny: Wtorek - wspomnienie śś. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasanh i Towarzyszy; Środa - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; Piątek - wspomnienie św. Pio z Pietrelciny

o. Daniel Pliszka

Z Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego:

32. W jakim sensie wiara Kościoła jest jedna?

      Chociaż Kościół skałada się z ludzi o różnych językach, kulturach i obrzędach, nie przestaje wyznawać swojej jedynej wiary otrzymanej od jednego Pana i przekazanej przez jedną apostolską Tradycję. Wyznaje wiarę w jednego Boga - Ojca, Syna i Ducha Świętego - i wskazuje jedną drogę zbawienia. Dlatego wierzymy jedną duszą i jednym sercem we wszystko, co jest zawarte w Słowie Bożym, spisanym lub przekazywanym, i co Kościół podaje do wierzenia jako objawione przez Boga.