OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
XXIII Niedziela Zwykła, 04.09.2011 r.

1. Dziś o godz. 14.30 spotkanie w klasztorze wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. W następną niedzielę o tej samej godzinie spotyka się wspólnota FZŚ.

2. W piatek, 9 września, będziemy obchodzili uroczystości ku czci bł. Anieli Salawy. O gdz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z elementami duchowości bł. Anieli Salawy, o godz. 17.30 Godzinki ku jej czci. O godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą dziękczynną z okazji XX - lecia beatyfikacji Błogosławionej Anieli, podczas której poswięcimy nowe obrazy: św. Antoniego i bł. Anieli, jak również płatki róż, które według tradycji i wiary prostego ludu mają uzdrawiające działanie z różnych chorób i dolegliwości.

3. W następna niedzielę o godz. 16.00 Msza Święta składkowa za przyczyną bł. Anieli Slawy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.

4. W następną niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na wykończenie budowy naszego kościoła. Do zapłacenia za nowe ławki pozostało nam ok. 8000 zł. Dlatego goraco prosimy o pomoc.

5. Od 8 do 11 września w Gietrzwałdzie będą odbywały się uroczystości odpustowe. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie parafialnej.

Kalendarz liturgiczny: Czwartek - święto Narodzenia NMP, NMP Gietrzwałdzkiej; Piątek - wspomnienie bł. Anieli Salawy

o. Daniel Pliszka

Z Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego:

30. Dlaczego wiara jest jednocześnie aktem osobowym i eklezjalnym?

      Wiara jest aktem osobowym, ponieważ jest wolną odpowiedzią człowieka na inicjatywę Boga, który się objawia. Ale jednocześnie jest aktem eklezjalnym, który się wyraża w wyznaniu "wierzymy". W rzeczywistości to Kościół poprzedza, rodzi, podtrzymuje i karmi naszą wiarę. Dlatego Kościół jes Matką i Nauczycielką wszystkich wierzących.

"Nie może mieć Boga jako Ojca, kto nie ma Koscioła jako Matki" (św. Cyprian).