OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
XV Niedziela Zwykła, 10.07.2011 r.

1. Przed tygodniem przeżywaliśmy w naszym kosciele niezwykle ważną i doniosłą dla Nszej Parafii Uroczystość, Konsekracji naszej świątyni. Wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w przygotowanie i przebieg tego święta, a szczególnie, osobom zaangażowanym w liturgię, paniom, które piwkły ciasta, które robiły kanapki i wszytskim, którzy brali czynny udział, składamy serdeczne podziękowania. W kaplicy adoracji została przygotowana specjalna wystawa upamiętniająca ważne wydarzenia w dziejach naszej Parafii. Zachęcamy do jej obejrzenia.

2. Za tydzień w niedzielę po Mszach Świętych będzie można nabyć zdjęcia z Uroczystości Konsekracji naszego kościoła w cenie 3 zł. za sztukę.

3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy Świętej o godz. 16.00, nie spowiadamy też od wtorku do piatku w godzinach od 10.00 do 12.00.

4. Dziś po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na wykończenie budowy naszego koscioła. Z serca dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom za wszelką pomoc i wsparcie.

Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek - święto św. Benedykta, patrona Europy; Wtorek - wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu; Środa - wspomnienie śś. pustemników Andrzeja Święrada i Benedykta; Piątek - święto św. Bonawentury; Sobota - wspomnienie NMP z Góry Karmel, MB Szkaplerznej

Z Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego:

22. Jaką wartość dla chrześcijan posiada Nowy Testament?

      Nowy Testament, którego centralnym przedmiotem jest Jezus Chrystus, przekazuje nam ostateczną prawdę Objawienia Bożego. Sercem całego Pisma Świętego są cztery Ewangelie: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana, ponieważ stanowią główne świadectwa o zyciu i nauczaniu Jezusa, i zajmują miejsce wyjatkowe w Kościele.