OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 12.06.2011 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w niedzielę o godz. 17.00, a w tygodniu o godz. 17.30.

2. Dziś o godz. 14.30 spotkanie w klasztorze wspólnoty FZŚ.

3. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny w Kościele. Przypominamy o obowiązkowej Komunii Świętej w okresie wielkanocnym.

4. Dziś o godz. 16.00 Msza Święta składkowa za przyczyną bł. Anieli Salawy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań. Po Mszy Świętej zostanie odprawione nabożeństwo do Błogosławionej z ucałowaniem relikwii.

5. Jutro, w poniedziałek 13 czerwca, o. Zygmunt Fiałek - Lskowski obchodzi 30 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą w jego intencji sprawowaną tego dnia o godz. 18.00. Msza Święta będzie sprawowana ze święta św. Antoniego przypadajacego w tym dniu.

6. Informujemy o dwóch możliwościach wyjazdu na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Jeden w terminie od 17 do 24 września, drugi od 19 do 30 listopada. Szczegóły na folderach rozłożonych na stoliku.

7. Spotkania w naszym klasztorze: w poniedziałek o godz. 19.00 grupa Anonimowych Alkoholików "Maksymilian"; w środę po Mszy Świętej wieczornej grupa Odnowy w Duchu Świętym "Syjon"; w czwartek o godz. 17.00 grupa Al-Anon (krewnych i przyjaciół alkoholików); w piątek po Mszy Świętej wieczornej grupa biblijna pod wezwaniem św. Leopolda. Zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych do udziału w spotkaniach.

8. Jutro, w poniedziałek 13 czerwca, od godz. 16.30 do godz. 17.45 mozna odbierać kolejną partię żywności z Caritasu.

9. Dziś zbieramy ofiary do puszek na wykończenie budowy naszego koscioła. Ciągle brakuje nam pieniędzy na wykonanie ławek. Dziekując za wszelkie ofiary składane na ten cel, gorąco prosimy o pomoc. W następną niedzielę będzie można złożyć ofiary na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek - święto św. Antoniego Padewskiego; Wtorek - wspomnienie św. Michała Kozala; Środa - wspomnienie bł. Jolanty; Piatek - wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego

o. Daniel Pliszka

Z Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego:

18. Dlaczego Pismo Święte naucza prawdy?

      Bóg jest Autorem Pisma Świętego. Spisane ono zostało pod natchnieniem i bez błędu uczy prawdy, które są konieczne dla naszego zbawienia. Duch Święty natchnął ludzkich autorów, którzy spisali to, o czym pragnął nas pouczyć. Wiara chrześcijańska nie jest jednak "religią Księgi", lecz religią Słowa Bożego, które "nie jest słowem spisanym i martwym, lecz Słowem Wcielonym i żywym" (św. Bernard z Clairvaux).