OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 05.06.2011 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w niedzielę o godz. 17.00, a w tygodniu o godz. 17.30.

2. Dziś o godz. 14.30 spotkanie w klasztorze wspólnoty MI. W następną niedzielę o tej samej godzinie spotyka się FZŚ.

3. W następną niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca okres wiellanocny w Kościele. Zapraszamy dzień wcześniej, w sobotę 11 czerwca, na czuwanie przed Uroczystością, które rozpocznie się o godz. 20.00 nabożeństwem Światła, po nim nastapi wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą w ciszy i czasem na wspólna modlitwę. Na zakończenie, ok. 22.30 zostanie odprawiona Msza Święta. Czuwanie będzie prowadziła wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Syjon". Prośmy Ducha Świętego, aby zstępował na nas i na naszą parafię.

4. W następną niedzielę o godz. 16.00 Msza Święta składkowa za przyczyną bł. ANieli Salawy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań. Po Mszy Świętej zostanie odprawione nabożeństwo do Błogosławionej z ucałowaniem relikwii.

5. Dziś obchodzimy w Polsce po raz czwarty Śięto Dziękczynienia. Z tej okazji po Mszach Świętych zbierane  są ofiary na budowę Centrum Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie.

6. Informujemy, że nastapiła zmiana godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria jest czynna we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00.

7. Spotkania w naszym klasztorze: w poniedziałek o godz. 19.00 grupa Anonimowych Alkoholików "Maksymilian"; w środę po Mszy Świętej wieczornej grupa Odnowy w Duchu Świętym "Syjon"; w czwartek o godz. 17.00 grupa Al-Anon (krewnych i przyjaciół alkoholików); w piątek po Mszy Świętej wieczornej grupa biblijna pod wezwaniem św. Leopolda. Zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych do udziału w spotkaniach.

8. W następną niedzielę będziemy zbierali ofiary na wykończenie budowy naszego koscioła. Ciągle brakuje nam pieniędzy na wykonanie ławek, dlatego gorąco prosimy o pomoc.

Kalendarz liturgiczny: Środa - wspomnienie św. Jadwigi, Królowej; Piątek - wspomnienie bł. Bogumiła; Sobota - wspomnienie św. Barnaby Apostoła

o. Daniel Pliszka

Z Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego:

17. Jaka relacja istnieje między Pismem Świętym, Tradycją i Urzędem Nauczycielskim?

      Zespalają się tak ściśle z sobą, że jedno bezpozostałych nie moze istnieć. Wszystkie razem, każde na swój sposób, pod wpływem działania Ducha Świętego, skutecznie przyczyniają się do zbawienia ludzi.