OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VIII Niedziela Zwykła, 27.02.2011 r.

1. 5 marca, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie, odbędzie się 13 Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Metropolita Warmiński. W programie koncert Andrzeja Sikorskiego z zespołu "Pod Budą". Karty wstępu do nabycia w biurze Akcji Katolickiej i na portierni Kurii Metropolitalnej przy ul. Pieniężnego 22.

2. 3 marca, w czwartek, w godzinach od 10.00 do 16.00 na terenie Centrum Konferencyjno Szkoleniowego Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego odbędzie się akcja "Dzień Dawcy Szpiku dla Sebastiana i innych". Sebastian to 19 - letni mieszkaniec Suwałk. Jego największą pasją jest piłka nożna. Niestety od dwóch lat nie może uprawiać tego sportu, ponieważ zachorował na anemię aplastyczną. Jedyną szansą jest przeszczepienie szpiku kostnego. Do obecnej chwili nie udało się odnaleźć w bankach światowych zgodnego dawcy dla Sebastiana. Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Rejestracja polega na wypełnieniu formularza i oddaniu zaledwie 4 ml krwi.

3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piatek i I Sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. W I Piatek kapłani udadzą się z sakramentami do chorych w domach. W I Sobotę o godz. 17.30 zmiana tajemnic różańca.

4. W następną niedzielę o godz. 14.30 spotkanie w klasztorze wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

5. W następną niedzielę o godz. 12 Msza Święta, a po niej spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 Kalendarz liturgiczny: Piątek - święto św. Kazimierza, Królewicza

o. Daniel Pliszka

Z Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego:

5. Jak mówić o Bogu?

Możemy mówić o Bogu wszystkim ludziom i ze wszystkimi ludźmi, opierając się na różnorodnych doskonałościach człowieka i innych stworzeń, które odzwierciedlają, zawsze w sposób ograniczony, nieskończoną doskonałość Boga. Trzeba jednakże oczyszczać nasz język z tego, co obrazowe i niedoskonałe, wiedząc, że nie będziemy nigdy w stanie w sposób pełny wyrazić nieskończonej tajemnicy Boga.