OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Zwykła, 30.01.2011 r.

1. Komunikat ks. Abp.

2. W najblizszą środę (2 lutego), w święo Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej), Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 8.00; 16.00 i 18.00. Nie będzie Adoracji NS, spowiedź tylko przed każdą z Mszy św.

3. W czwartek (3 lutego) we wspomnienie św. Błażeja na zakończenie Mszy Świetych będzie można skorzystać z obrzędu błogosławieństwa gardeł poświęconymi świecami. W sobotę (5 lutego) na zakończenie Mszy Świętych będzie obrzęd poświęcenia chleba, soli i wody ku czci sw. Agaty. Zachęcamy do korzystania z łaski sakramentaliów i tradycyjnych nabożeństw.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zachecamy do spowiedzi i Komunii Świętej. W piątek kapłani udadzą się do południa z sakramentami do chorych w domach. W I Sobotę o godz. 17.30 różaniec i zmiana tajemnic we wspólnotach Żywego Różańca i Nieustającego Różańca.

5. W następną niedzielę o godz. 14.30 spotkanie w klasztorze wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

6. Archidiecezjalny Duszpasterz Pielgrzymek Zagranicznych, ks. Michał Tunkiewicz, zwraca się z propozycją czterech wersji pielgrzymek na beatyfikację Sługi Bozego Jana Pawła II. Ceny od 1290 zł. do 1860 zł. Szczegółowe inforamcje można znaleźć na plakacie w gablocie.

7. Wspólnota Anonimowych Alkoholików zaprasza wszystkich, dla których alkohol jest problemem w ich życiu oraz pragnących przestać pić na mityng AA. Mityngi AA odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00 w sali klasztornej.

 Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek - wspomnienie św. Jana Bosko; Środa - święto Ofiarowania Pańskiego; Czwartek - wspomnienie św. Błażeja; Sobota - wspomnienie św. Agaty

o. Daniel Pliszka

Z Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego:

1. Jaki jest zamysł Boga wobec człowieka?

Bóg, w samym sobie nieskończenie doskonały i szczęśliwy, zamysłem czystej dobroci, w sposób całkowicie wolny stworzył człowieka, by uczynić go uczestnikiem swego szczęśliwego życia. Gdy nadeszła pełnia czasów, Bóg Ojciec posłał Syna jako Odkupiciela i Zbawiciela, aby ludzi rozproszonych przez grzech zjednoczyć w swoim Kościele, by za sprawą Ducha Świętego stali się Jego przybranymi dziećmi oraz dziedzicami  Jego wiecznej szczęśliwości.