OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 Niedziela Po Narodzeniu Pańskim, 02.01.2011 r.

1. W czwartek, 6 grudnia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Taca zbierana w tym dniu w całości będzie przeznaczona na cele misyjne.

2. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek Miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej Pierwszopiatkowej. W I Piątek kapłani udadzą się do południa z sakramentami do chorych w domach.

3. W sobotę o godz. 17.30 modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic różańca we wspólnotach Żywego i Nieustającego Różańca.

4. W następną niedzielę o godz. 16.00 Msza Święta Składkowa z prośbami zanoszonymi za przyczyną bł. Anieli Salawy. Zachęcamy do składania próśb. Zaraz po Mszy Świętej i nabożeństwie do bł. Anieli zapraszamy wspólnoty FZŚ i MI na spotkanie opłatkowe do klasztoru.

5. 6 stycznia, w Święto Trzech Króli odbędzie się w kościel NSPJ w Olsztynie przy ul. Mickiewicza 10 koncert kolęd pt. "Niosąc w darze kolędę". Rozpoczęcie ok. godz. 17.45 bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 17.00. Wstępn na koncert bezpłatny.

6. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza w najbliższą sobotę, 8 stycznia, Pracowników Lecznictwa naszego miasta na spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum na Redykajnach o godz. 15.00. Mszy Świętej przewodniczył będzie ks. Abp Wojciech Ziemba.

7. Jutro, w poniedziałek, od godz. 16.30 do godz. 18.00 bedziemy wydawali zywność z Caritasu. Zapraszamy wszystkie osoby objete nasza parafialną pomocą.

8. W następną niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na wykończenie budowy naszego kościoła. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę.

Plan kolędy:

3 stycznia (poniedziałek) - ulice : Pzemysłowa, Dworcowa 1 i 3, Lubelska 33, 33a, 44b, 47

4 stycznia (wtorek) - ul. Lubelska 1, 4, 8, 43c, 48, 49

5 stycznia (środa) - ul. Towarowa

7 stycznia (piątek) - ul. Jasna 1

8 stycznia (sobota) - ul. Jasna 3

10 stycznia (poniedziałek) - ul. Jasna 5

11 stycznia (wtorek) - ul. Dworcowa 4

12 stycznia (środa) - ul. Dworcowa 6

13 stycznia (czwartek) - ul. Dworcowa 8

14 stycznia (piątek) - ul. Kętrzyńskiego 5 i 5a

15 stycznia (sobota) - ul. Kętrzyńksiego 7

17 stycznia (poniedziałek) - ul. Kętrzyńskiego 9

18 stycznia (wtorek) - ul. Kętrzyńskiego 11

19 stycznia (środa) - Pl. Konst. 3 Maja 3/1-48

20 stycznia (czwartek) - Pl. Konst. 3 Maja 3/49-96 i uzupełnienia zgłoszonych wcześniej w zakrystii wizyt, które nie mogły odbyć się w wyznaczonym terminie. Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę o godz. 15.00.

Podczas trwania kolędy będziemy spowiadać jedynie do południa (od godz. 10.00 do 12.00, od wtorku do piatku). Od poniedziałku do piatku nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu i dyzuru spowiedzi po południu. Jedynie w sobotę od godz. 15.00 do 17.00 będzie spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy w czasie trwania kolędy do adoracji Chrystusa w żłóbku. Podczas trwania kolędy nie będzie również czynna kancelaria parafialna.

 Kalendarz liturgiczny: 

o. Daniel Pliszka